درباره پزشک

نورالله اشــراقی

دکتر نورالله اشراقی متولد شهر قم است. ایشان در مدارس 19 دی، صدر و خاتم الانبیاء تحصیلات ابتدایی را در سال 1373 به پایان رساند و همان سال با کسب رتبه 19 در کنکور سراسری  وارد رشته پزشکی دانشگاه تهران شد.

پس از اخذ دکتری پزشکی عمومی در سال 1381 وارد دوره خدمت وظیفه عمومی شد. پس از آن مدتی در هلال احمر به آموزش امداد گران و خدمت به مصدومان جاده ای گذراند. سال 1386 وارد دوره رزیدنتی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه اصفهان شد. با توجه به قرارداد همکاری دانشگاه پارمای ایتالیا و دانشگاه اصفهان موفق شد بعنوان اولین رزیدنت منتخب دانشگاه، مدت سه ماه در بیمارستانهای دانشگاه پارما مخصوصا Ospedale Maggiore تجربیات و آموزشهای علمی خود را ارتقاء داده و آنها را به سایر رزیدنتهای دانشگاه اصفهان منتقل کند. با علاقه وافری که به آموزش داشت در دوران رزیدنتی در برنامه های آموزشی دانشجویان پزشکی فعالیت داشت. پس از فارغ التحصیلی در سال 1391 جهت گذراندن دوران طرح مدت 9 ماه در شهر اردبیل و سپس قم مشغول به کار و خدمت رسانی شد.

بنا به علاقه ای که به اطلاعات روز پزشکی داشت ترجیح داد دوره تکمیلی تخصصی یا همان فلو شیپ را در دانشگاههای معتبر دنیا بگذراند، کاری که با توجه به توصیه همکارانش و شرایط سیاسی و اقتصادی آن زمان غیر ممکن مینمود. با اخذ پذیرش از دانشگاه مونیخ برای یکسال وارد دانشگاه TUM شد. در آنجا با شرکت در جراحیها و کنفرانسها با آخرین روشهای تشخیصی و درمانی دنیا آشنا شد و اطلاعات و تجربیات خود را توسعه داد. در حین این دوره توانست با توجه به مقالات چاپ شده اش و نظر مثبت استاد دانشگاه مونیخ Prof. Meyer از دانشگاه نیویورک و دانشگاه کلمبیا پذیرش بگیرد.

پس از گرفتن ویزای آمریکا با موافقت Prof. Meyer  ادامه تحصیلات تکمیلی را به دانشگاه نیویورک و مرکز درمانی Langone Medical Center در منهتن نیویورک منتقل کرد. این مرکز در 5 سال منتهی به 2017 (سال ورود دکتر اشراقی به این مرکز) برترین بیمارستان آموزشی آمریکا انتخاب شده بود. مکانی که شرایط آموزشی فوق العاده در کنار اساتید برجسته امکاناتی مناسب برای ادامه تحصیل فراهم مینمود. با توجه به نیاز آموزش بیشتر در جراحی انحرافات ستون فقرات (اسکولیوز) از Prof. Lenke  برای گذراندن فقط یکماه دوره جراحی اسکولیوز پذیرش گرفت.

پروفسورLenke  از برترین اساتید جراحی اسکولیوز دنیا است که همواره از سراسر جهان پزشکان برای آموزش به Spine Hospital نزد ایشان مراجعه میکنند. با نشان دادن علاقه وافر و شرکت فعال در بحثها و کنفرانسها و جلب نظر پروفسور Lenke که تنها شاگرد ایرانی ایشان بوده که تا آن زمان داشته با تمدید دوره ایشان تا 6 ماه موافقت شد. در این زمان از راهنمایی ها و آموزشهای Prof. Riew جراح صاحب سبک که مدت 21 سال فقط جراحی ستون فقرات گردنی انجام داده است استفاده های بسیار برد. همچنین Dr. Lehman در جراحی ستون فقرات کمری راهنمایی های فراوانی به ایشان داشت.

پس از پایان دوران تحصیلات علی رغم وجود امکان ادامه کار در آمریکا به ایران برگشته و مشغول خدمت به هموطنان شده است.